Korki omijamy dzięki Traffic Navi - polecam

Chociaż elektroniczne mapy drogowe cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców, to jednak nadal wielu z nich korzysta z bardziej klasycznych rozwiązań, czyli na przykład z papierowych atlasów, które rzecz jasna posiadają trochę wad. Jedną z nich jest niewątpliwie ryzyko szybkiej dezaktualizacji znajdujących się na niej informacji.

Polska jest krajem, który od lat wygląda jak wielki plac budowy. Dotyczy do w szczególności krajowych dróg. Na dziś dzień ich stan nadal daleki jest od zadowalającego i bez wątpienia tak będzie jeszcze przez pewien czas. Roboty drogowe będą więc nadal prowadzone. Będą powstawały nowe odcinki tras, a stare mogą zmieniać swoją dotychczasową postać (na przykład może zmienić się ilość pasów na konkretnej jezdni). W takiej sytuacji aktualizacje do mapy samochodowej są niezwykle przydatne dla kierowców. Papierowej mapy nie da się praktycznie uaktualnić. Warto więc zastanowić się nad zakupieniem nawigacji satelitarnej, przy której z aktualizacjami nie powinniśmy mieć problemów.

Oczywiście, za aktualne dane dotyczące sytuacji na drogach często trzeba płacić. Aktualizacje nie są jednak jakoś szczególnie drogie, jeśli weźmiemy pod uwagę ich przydatność. Miejmy nadzieję, że polskie drogi zostaną wreszcie doprowadzone do należytego porządku i wówczas nie będziemy już musieli stale pozyskiwać nowych informacji na ich temat.

One thought on “Aktualna mapa drogowa

  1. Jestem agentką ubezpieczeniową w znanej firmie i z doświadczenia wiem, że aktualizacje nie są już obecnie tak częste, jakkolwiek warto pamiętać o ich wykonywaniu co jakiś czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *